2848 میلیارد ریال اعتبار به فاروج اختصاص یافتهادی رجائی نیا پنجشنبه در کمیته برنامه ریزی شهرستان که در روستای عشایری مه گجی برگزار شد اظهار داشت: در توزیع اعتبارات امسال افزون بر 30 درصد اعتبارات شهرستان مستقیم به حوزه تولید ، اشتغال، و طرح های اقتصاد مقاومتی اختصاص یافته و سایر اعتبارات هم زیرساخت های تحقق این طرح را تامین می کنند.
وی با اشاره به تعریف 158 طرح برای اعتبارات سال 96 شهرستان گفت: از این تعداد 14 طرح جدید است و اعتبارات شهرستان براساس اولویت های تعریف شده در شورای برنامه ریزی استان توزیع شده است.
وی با تاکید براینکه در توزیع اعتبارات عملکرد مدیران در جذب اعتبارات سال قبل هم لحاظ شده است افزود: از شروع کار بعضی از طرح های ناتمام شهرستان 7 تا 8 سال می گذرد که در توزع اعتبارات بهره برداری از طرح های محرک هم در دستور کار قرار گرفته است.
رجائی نیا افزود: حوزه راه با توجه به مشکلات شهرستان بویژه در دهستان سنگر با شاخص برخوداری 23 درصد و جمعیت 10 هزار نفری در 26 روستای آن و نقش این زیر ساخت در توسعه و ماندگاری جمعیت یکی از اولویت ها در توزیع اعتبارات بوده است.
وی گفت: آب آشامیدنی در روستاها با توجه به افت منابع آبی از یک سو و فرسودگی خطوط انتقال و شبکه توزیع که هدر رفت آب را در بعضی نقاط شهرستان تا40 درصد هم رسانده ، اولویت دیگر شهرستان در پیگیری منابع اعتباری و توزیع اعتبارات است.
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان شمالی گفت: برنامه عملیاتی برنامه ششم توسعه استان از سوی سازمان برنامه و بودجه در دست تدوین است که برش شهرستانی هم دارد.
احسانعلی عالی افزود: برنامه ریزی برای 5 سال آینده کشور در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است و براین اساس برنامه عملیاتی را برای برنامه ششم توسعه سازمان برنامه و بودجه در دست تدوین دارد که برش شهرستانی آن هم تهیه می شود.
وی گفت: خراسان شمالی در زیر ساخت ها به عنوان بعد سخت افزاری توسعه، عقب ماندگی های زیادی دارد وبعد از تفکیک استان توجه خاصی به آن شده اما اعتبارات محدود است.
وی از مدیرانی که در جذب اعتبارات در دقیقه 90 اقدام کردند گلایه کرد و افزود: تخصیص صد درصدی اعتبارات عمرانی در سال مالی گذشته نشان توجه به این استان است ومدیران هم باید در این بخش فعال تر عمل کنند.
دبیر کمیته برنامه ریزی فاروج هم گفت: 9.2 درصد از مجموع اعتبارات استان به فاروج اختصاص یافته که از منابع مختلف است.
مولایی افزود: از 158 طرح تعریف شده برای اعتبارات امسال 14 طرح جدید است که در صورت دریافت مجوز کمیسیون ماده 23عملیاتی می شود.
اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای شهرستان فاروج در سال مالی 95، 20 میلیارد و 555 میلیون تومان بود که امسال به 28 میلیاردو 485 میلیون تومان رسیده است.
7187/ 6042 خبرنگار: مرضیه مهربان** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید