فرماندار مرند از اشتغال یکهزار و 904 نفر در این شهرستان خبر دادعلیار راستگو روز سه شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مرند با بیان اینکه میزان اشتغال پیش بینی شده در سال جاری برای شهرستان هشت هزار و 533 نفر است، گفت: در پنج ماه اول سال جاری دستگاه‌های اجرایی در مجموع زمینه اشتغال برای یک هزار و 904 را ایجاد کرده اند.
وی ادامه داد: میزان اشتغال تحقق یافته در ابتدای سال جاری با توجه به وجود مشکلات فراوان قابل قبول بوده و با تلاش و همکاری دستگاه‌های اجرایی می توانیم میزان اشتغال پیش بینی شده برای شهرستان را به صورت کامل محقق سازیم.
راستگو با اشاره به اعتبار 150 میلیارد ریالی خوداشتغالی در استان خاطرنشان کرد: همه دستگاه های اجرایی شهرستان مرند در جهت جذب بیشترین میزان از محل اعتبار خوداشتغالی استان تلاش کنند.
وی به توجه بیشتر دولت بر اشتغال زایی تاکید و اظهار کرد: در سال گذشته 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و مبلغ 30 میلیارد ریال از محل منابع داخلی در اختیار اشتغال شهرستان قرار گرفته بود.
فرماندار مرند در ادامه بیشترین فعالیت جمعیت شاغلین شهرستان مرند را با 42 درصد در حوزه خدمات عنوان کرد و افزود: حوزه صنعت با 40 درصد و حوزه کشاورزی با 18 درصد در رتبه های دوم و سوم حوزه های فعالیت جمعیت شاغلین شهرستان قرار دارند.
شهرستان مرند در 75کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.
3038/6183انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید