فرماندار آستارا: دولت، بستر رونق کسب و کار را فراهم کرده استبه گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری آستارا ، یونس رنجکش در آستانه سالروز ورود آزادگان به کشور، در دومین جلسه شورای مشورتی ایثارگران در فرمانداری این شهرستان افزود: باید با برگزاری کارگاه های مهارت آموزی، بستر حضور فرزندان ایثارگران را در فضای کسب و کار فراهم کنیم.
وی اضافه کرد: ظرفیت ها و استعدادهای نهفته بسیاری در جامعه وجود دارد اما اغلب جوانان به رغم دارابودن مدارک تحصیلی دانشگاهی، قادر به ورود به بازار کار نیستند و باید مهارت های لازم به آنان آموخته شود.
وی ادامه داد: مشکل عمده جامعه جویای کار، نبود مهارت و شناخت کافی از بازار کسب و کار است و برگزاری دوره های آموزش کارآفرینی می تواند نقش مهمی در ایجاد این شناخت و مهارت داشته باشد.
رنجکش گفت: به دلیل محدودیت جذب افراد در دستگاه های دولتی، امکان پاسخگویی به همه درخواست های کار وجود ندارد و دولت تلاش می کند زمینه ورود متقاضیان کار را به فضای کسب و کار بخش خصوصی فراهم کند.
فرماندار آستارا با تاکید بر برنامه ریزی اساسی برای اشتغال پایدار فرزندان ایثارگران، از مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران آستارا خواست در مهارت آموزی جامعه هدف همت کنند.
رنجکش ادامه داد: اگر علاقمندان و متقاضیان جویای کار با مزیت کارآفرینی و چگونگی ورود به بازار کار با تکیه بر توانمندی های خود و امکانات موجود آشنا باشند، برای اشتغال و درآمدزایی تلاش خواهند کرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و 166 شهید، 71 آزاده و 615 جانباز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.
دریافت خبر: یوسف هدایتی**انتشار دهنده : بابایی
7105 / 7124 /6030انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید