آموزش های فنی و حرفه ای نیازمند توجه ویژه در بخش تخصیص اعتبارات استداود ناصری امید روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سهم ناچیز آموزش های فنی و حرفه ای از نظام بودجه ای کشور و اثر گزاری موثر این آموزش ها در بحث اشتغال پایدار جوانان افزود : نیاز به توجه ویژه‌ تری در راستای تخصیص بودجه و اعتبار آموزش های مهارتی، که سهم زیر یک درصد از نظام بودجه ای کشور را به خود اختصاص می دهد، را خواستاریم.
وی گفت: در نگاه جدید آموزش بخصوص در آموزش عالی باید بیشتر وارد بحث مهارت آموزی و کارآفرینی شویم تا مشکلات بیکاری بالاخص در بین جوانان و دانش آموختگان دانشگاه‌ها حل شود.
وی با اشاره به اینکه این اداره کل با 25 مرکز آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی و 250 آموزشگاه فعال در بخش خصوصی به ارائه آموزش های فنی وحرفه ای می پردازد، افزود: در سال 96 اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان نزدیک به 9 میلیون و 300 هزار نفر ساعت آموزش در قالب 42 هزار نفر دوره ، آموزش های مهارتی ارائه کرده است.
وی اظهار کرد همچنین در سال گذشته 240 دانشجو دوره های عملی خود را از طریق کارگاه های این اداره کل فرا گرفتند و بر اساس انعقاد قرار داد و تفاهم نامه های فی مابین ، دانشگاه ها از فضای های آموزشی این اداره، در راستای ارائه آموزش های مهارتی بهره مند شده اند.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به تحقق 127 درصدی عملکرد آموزشی آموزشگاه های آزاد این استان گفت: این تعهدات آموزشی با انعقاد تفاهم نامه هایی با کمیته ی امداد امام خمینی(ره)، آموزش و پرورش و افراد علاقه مند به آموزش های مهارتی محقق گردیده است .
ناصری امید در ادامه به وجود مرکز آموزشی هایتک اشاره کرد و گفت: این مرکز از برکات سفر مقام معظم رهبری به استان می باشد که به نوبه خود در سازمان بی نظیر است .
وی گفت : در این مرکز به طور ویژه به دانش آموختگان دانشگاهی آموزش های تخصصی مرتبط با رشته ی مربوط ، ارائه آموزش مهارتی می شود و باتوجه به امکانات و تجهیزاتی که در این مرکز موجود فراهم گردیده می توان گفت در کشور بی نظیر است.
3033خبرنگار و انتشار دهنده:فرزاد نویدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید